Infolinia: 83 342 56 81 / 516 46 46 39
e-mail: L@stow.pl

Kwalifikacja wstępna

Kwalifikacja Wstępna Przyspieszona

Najważniejsze informacje dla osób chcących pracować jako kierowca zawodowy, które prawo jazdy kat. C uzyskały po 10.09.2009 roku.


Kwalifikację wstępną przyspieszoną można zrobić nie mając 21 lat, jednak uprawnienia do pracy jako kierowca zawodowy kat. C lub CE uzyskuje się z chwilą ukończenia 21 lat.

 

Szkolenie to obejmuje 130 godzin zajęć teoretycznych  oraz 10 godzin zajęć praktycznych (w tym 2 godz. zajęć w warunkach specjalnych).

Zajęcia praktyczne - jazda w ruchu drogowym - odbywają się ciągnikiem siodłowym DAF XF 105.410.


Jak rozpocząć szkolenie:

1. Należy zrobić badania lekarskie i uzyskać orzeczenie, stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku kierowcy (skierowanie do pobrania w Stowarzyszeniu).

2. Należy zrobić badania psychologiczne i uzyskać orzeczenie, stwierdzające brak przeciwwskazań psychologicznych pracy na stanowisku kierowcy - gabinet psychotechniczny jest dostępny na miejscu. Badanie może być przeprowadzone w języku rosyjskim. (strona pracowni psychologicznej)

3. Należy uzyskać Profil Kierowcy Zawodowego (PKZ) w Wydziale Komunikacji.

 

Zajęcia teoretyczne, odbywają się w godzinach pracy ośrodka (8:00 - 16:00)

 

Kurs można rozpocząć w dowolnym terminie gdyż odbywa się on indywidualnie z wykorzystaniem komputera i specjalistycznego oprogramowania dostępnego także w języku rosyjskim i angielskim.

 

Na czas trwania szkolenia możemy też pomóc w zorganizowaniu taniego noclegu w Białej Podlaskiej (50-60 zł za dobę od osoby).

 

Informacje: tel. +48 516 46 46 39, e-mail: szkolenia@stow.pl